Knižné novinky - Spišská knižnica

Hlavná ponuka:

Knižné novinky

PRE  DETI

BREZINA, Thomas : Štyria kamaráti v akcii : Pomsta červenej múmie. V egyptskej hrobke sa prebudí múmia. Poháňaná pomstou napadne štyroch kamarátov a len tak-tak sa im podarí pred ňou uniknúť. Keď sa pustia do lúštenia tejto záhady, ktosi im nastraží zákernú pascu.
HAVELKOVÁ, Silvia : O upratovacom robotovi a iné (čudné) rozprávky. Boli raz dve celkom obyčajné zvedavé deti. Okrem večerníčkov každý večer očakávali, že im mamička prečíta rozprávku. V knižke nájdete príbehy o tom, čo zaujíma dnešné deti
o smutnej stíhačke, o duchovi menom Karolína, o tučnom myšiakovi a ...
CAREY, Mary V. : Záhada starého denníka. Traja pátrači sa dostanú na oslavu milionárovej dcéry ako čašníci a hneď musia riešiť záhadný prípad
uprostred osláv nevysvetliteľne zmizne známy milionár. Podarí sa našim Trom pátračom odhaliť záhadu starého denníka a nájsť uneseného milionára?

Pobočka MIER
RODARI, Gianni :  Rozprávky po telefóne. Obchodný cestujúci Bianchi každý večer, nech bol kdekoľvek presne večer o deviatej zavolal dcérke a porozprával jej jednu krátku utešenú  rozprávku.

PRE DOSPELÝCH beletria

Šedá  Zuzana - HĽADAJ   MA
Tri ženy,  ktoré  kedysi  rozdelila závora. Príbeh  matky, dcéry a vnučky
iskrivý trojuholník naplnený  láskou  aj  nepochopením..
Kelly, Mary Loise
- NÁBOJ
Caroline zistí, že je adoptovaná, že jej  biologických  rodičov  zastrelili. Páchateľa  nikdy nechytili a tak Carolin  pátra  na vlastnú  päsť.
Arlidge, M. J.
- NA   KOHO   TO   SLOVO   PADNE
Vyšetrovateľka Helen  Graceová  vyšetruje vraždu  muža stredného veku..  Prečo však  šťastne ženatý muž  zavítal  uprostred  noci do štvrte prostitútok?

Pobočka MIER
SPARKS, Nicholas : V tvojich očiach. Náhodné stretnutie Marie Sanchezovej  a Colina Hancocka na ceste uprostred daždivej noci neočakávane zmení obidvom život.

PRE DOSPELÝCH náučná literatúra
KULHÁNKOVÁ, Jitka : Mizející Ladak.
Kniha nie je len sprostredkovaním myšlienok budhizmu a priblížením himalájskej prírody. Autorka prepája historické, kultúrne a náboženské exkurzie s výpravami za obyčajnými ľuďmi.
KIYOSAKI, Robert, T. : Biznis 21.storočia. Nariekanie a sťažovanie si na ekonomiku alebo obviňovanie druhých vám finančnú budúcnosť nezaistia. Ak chcete mať bohatstvo, musíte si ho vybudovať.
WARNECKE, Eckart : Feng šuej v partnerstve a láske. Kniha sprostredkúva feng šuej na mnohých príkladoch z každodenného života, pričom sa sústreďuje na súvislosti medzi bytovým priestorom a spolužitím manželov.

Pobočka MIER
WEST, David : Pteranodon. Fakty o úžasnom lietajúcom plazovi takých rozmerov, že dnes by rozpätím krídel presiahol dĺžku dvoch osobných áut.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky