Knižné novinky - Spišská knižnica

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Knižné novinky


PRE  DETI
McCALL SMITH, Alexander : Škola pod plachtami. Školu, do ktorej chodia súrodenci Ben a Fee, by im určite kadekto závidel. Je totiž na mori, na palube plachetnice menom Tobermory. Jedného dňa sa pri lodi objaví filmový štáb a Ben dokonca dostane ponuku zahrať si vo filme...
WICH, Henriette : Pozor, pusa! Blíži sa deň zaľúbených a Kim, Franci a Mariu naplno zamestnáva láska. A navyše je na obzore nový prípad ...
JOHANSEN, Hanna : Ja som tu len mačka. Mačka Ilsebill žije v päťčlennej rodine. jej pozíciu ohrozuje pes a ešte aj bábätko. Ilsebill veselo rozpráva o strastiach svojho citového života.

Pobočka MIER
HUTCHISON, Barry : Raťafák Malone : Najväčší klamár na svete. Čo sa stane, ak notoricky známemu klamárovi jedného dňa začne z úst vychádzať iba pravda ???

PRE DOSPELÝCH – beletria

HAWKINS, Paula : Do vody. V malom mestečku zmizli v temných vodách dve ženy. Ich smrť rozčerila hladinu rieky i pokojný život tamojších obyvateľov.
ŠIROKÁ, Zuzana : Jabloňové lásky. Román o mágii jabloňových sadov, o papierových snoch a láske klíčiacej v srdciach silných a múdrych žien.
CHIROVICI, Eugen Ovidiu : Kniha zrkadiel. Do literárnej agentúry príde ukážka rukopisu. Autor sľubuje vysvetlenie neobjasnenej brutálnej vraždy. Potom zomrie aj on a zvyšok textu záhadne zmizne.

Pobočka MIER
GUENASSIA, Jean-Michel : Valčík stromov a oblohy. Autor ponúka okrem príbehu zakázanej lásky Vincenta van Gogha a mladučkej Marguerite, aj príbeh konca storočia a obrovských zmien, ktoré predznamenávajú novú éru.


PRE DOSPELÝCH náučná literatúra
DRUCKERMAN, Pamela : A dosť! Túžite vychovať vyrovnané, sebestačné a spokojné dieťa? Inšpirujte sa francúzskym spôsobom výchovy detí.
CUMBERLAND, Nigel : 100 vecí, ktoré robia úspešní ľudia. Človek je skutočne úspešný, len ak má zároveň pocit spokojnosti a naplnenia. Ako sa dopracovať k úspechu a zároveň k dobrému životu, na to vám dá odpoveď táto kniha.
GEBELT, Jiří : Ve stínu islamu. Blízky východ nereprezentuje len jedno dominantné náboženstvo islam. Žije tu množstvo náboženských menšín, ktoré sú západnému svetu neznáme.

Pobočka MIER

LESSING, DORIS : Väzenia, v ktorých sme sa rozhodli žiť. V týchto výnimočných textoch sa zdôrazňuje význam nezávislého myslenia, spochybňujú sa  zaužívané  myšlienkové schémy a vzorce ...

 
 
TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky