Knižné novinky - Spišská knižnica

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Knižné novinky

Úsek náučnej literatúry

KULHÁNKOVÁ, Jitka : Mizející Ladak. Kniha nie je len sprostredkovaním myšlienok budhizmu a priblížením himalájskej prírody. Autorka prepája historické, kultúrne a náboženské exkurzie s výpravami za obyčajnými ľuďmi.

KIYOSAKI, Robert, T. : Biznis 21.storočia.
Nariekanie a sťažovanie si na ekonomiku alebo obviňovanie druhých vám finančnú budúcnosť nezaistia. Ak chcete mať bohatstvo, musíte si ho vybudovať.

WARNECKE, Eckart : Feng šuej v partnerstve a láske.
Kniha sprostredkúva feng šuej na mnohých príkladoch z každodenného života, pričom sa sústreďuje na súvislosti medzi bytovým priestorom a spolužitím manželov.

Zdravé telo.
Kniha predstavuje ľudské telo ako nesmiernu hodnotu, zameriava sa na funkcie jeho orgánov a časti, a ponúka cenné rady  na udržanie ich zdravia a funkčnosti.

HUČÍK, Ján : Edukácia osôb s mentálnym postihnutím v inklúzii.
Publikácia slúži ako základný informačný materiál v problematike integrovaného a inkluzívneho vzdelávania detí s postihnutím a prispieva k aktivizácii potrieb dopĺňať a rozširovať kompetencie moderného učiteľa.

PAVLUVČÍKOVÁ, Elena : Psychologické poradenstvo pre partnerov a rodiny.
Publikácia zaoberajúca sa prirodzenou súčasťou nášho života – vzťahmi. Vzťahmi v partnerstve, manželstve a rodine.

GRAY, John: Muži sú z Marsu, ženy z Venuše a deti sú z neba.
V tejto praktickej príručke známy americký psychológ rozvíja myšlienky tzv. pozitívneho rodičovstva, založeného nie na princípe, ktorý deti trestá a potláča ich prirodzený vývoj, ale na láskavom prístupe, ktorý akceptuje detské túžby aj ich negatívne emócie, no kladie im rozumné hranice.

KAŠČÁK, Ondrej : Deti v kultúre – kultúry detí.
Kniha prezentuje komplexný pohľad na deti a detstvo v súčasnej kultúre, na vývoj vnímania a situácie detí v rôznych typoch spoločenstiev a spoločností a poukazuje na sociálne zmeny, s ktorými sú súčasné deti konfrontované.

DAVIS, Harold : Expozice a světlo v digitální fotografii.
Či už fotografujete portrét, krajinu alebo makro, je pre vás mimoriadne dôležité svetlo. Táto kniha vám pomôže skutočne a do hĺbky ovládnuť expozíciu a tvorivo použiť svetlo v prospech výslednej fotografie – potom zistíte, aký magický nástroj vám táto kniha dáva k dispozícii.

BARTOŠ, Michal : Kompozice v digitální fotografii.
Chcete, aby každá vaša fotografia vynikla medzi stovkami iných a pôsobila na diváka tak, ako má? Pokúste sa vylepšiť kompozíciu svojich snímok.

DOLEJŠÍ, Tomáš : Fotografujeme s filtry.
S touto praktickou knihou od skúseného fotografa veľmi ľahko a rýchlo preniknete do spôsobu používania filtrov, princípu ich fungovania, inštalácie i údržby.

HILL, Napoleon : Přemýšlej a zbohatni.
Kniha je pôvodným dielom svetoznámeho Napoleona Hilla. Prevratný sprievodca, vďaka ktorému budete môcť rozšíriť rady najúspešnejších ľudí.

CHANDELLE, René : Poselství Da Vinciho kódu.
V tejto knihe nájdete všetko podstatné pre pochopenie tém, ktoré vzrušujú celé generácie. Bol biblický Ježiš skutočný? Aký bol vzťah k Márii Magdaléne? Mali nejakých potomkov?...

 
 
TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky