Knižné novinky - Spišská knižnica

Hlavná ponuka:

Knižné novinky

Úsek náučnej literatúry

MANDŽUKOVÁ, Jarmila : Čo vám chýba, keď... Na stránkach knihy zistíte, aké vitamíny, minerály a stopové prvky potrebujete na zvládnutie choroby alebo zdravotného problému.

GRAY, John : Pravý muž 21.století. Praktický sprievodca hĺbinami mužského vnútra, cesta k sebauvedomeniu a lepším vzťahom.

BERGAN, Ronald : ...izmy : ako rozumieť filmu. Kniha predstavuje celú históriu filmu počnúc ranými klasikami nemej éry cez zlatý vek Hollywoodu a francúzsku novú vlnu až po súčasný ázijský minimalizmus.

MAcKENZIE, Mairi : ...izmy : ako rozumieť móde. Publikácia je ďalším sprievodcom z obľúbenej edície milovníkov umenia a architektúry. Autor nás sprevádza všetkými významnými epochami módy a módneho návrhárstva.

TURAN, Andrijan : Osem osamelých. V tejto knihe nájdete osem velikánov americkej literatúry, ich zaujímavé životné príbehy, bohatý, myšlienkový i citový svet.

BARIČÁK, Pavel „Hirax“ :  Šlabikár šťastia : Návrat k sebe. Autor v knihe jednoduchou formou vysvetľuje princípy sebaprijatia, odpustenia, pozitívneho myslenia, pochopenia choroby, vzťahu...

BARIČÁK, Pavel „Hirax“ : Šlabikár šťastia : Dospelí deťom, deti svetu. Tretí diel Šlabikára šťastia nie je určený iba pre rodičov, ale aj pre duše, ktoré chcú pochopiť, prečo sú v nich strachy, konajú ako konajú.

SZABLOWSKI, Witold : Vrah z mesta marhúľ. Kniha je súborom reportáži o súčasnom i minulom Turecku, o ľuďoch, ktorí medzi politikou a náboženstvom žijú svoje obyčajné životy.

JAGIELSKI, Wojciech : Noční pútnici. Noční pútnici sú deti, ktoré v šíkoch partizánskych armád vyvražďujú svojich príbuzných, ale sú to aj deti, ktoré osamotené putujú každú noc do blízkych miest, aby sa zachránili pred únosom.

BUZAN, Tony : Myšlienkové mapy pre deti : efektívne učenie. Kniha deťom pomôže zlepšiť pamäť a koncentráciu, robiť si efektívne poznámky, s ľahkosťou si zapamätať fakty z histórie, urobiť si z učenia zábavu.

SAUL, Richard : ADHD neexistuje. Východiskovým bodom tejto knihy je tvrdenie, že nijaký človek
dokonca ani ten, kto považuje za takmer nemožné sústrediť sa či obsedieť netrpí poruchou nazývanou ADHD, ako ju dnes definujeme.

KRAJČÍK, Štefan : Dekubity : prevencia a liečba v praxi.
Dekubity predstavujú závažný medicínsky, sociálny a ekonomický problém. Riziko ich vzniku je najväčšie na začiatku a konci ľudského života.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky